Vi kører om

Program

Nedenfor finder du det detaljerede program for Danish Masters Racing Festival 2018. Vi skal dog gøre opmærksom på, at der kan ske ændringer undervejs:

Lørdag den 5. maj 2018      
         
09:05 Historiske GT- og standardvogne op til 1965 Tidtagning   20 min.
09:30 Youngtimer 1+3 og Classic Car Cup Tidtagning   20 min.
09:55 Historiske GT- og standardvogne 1966-1971 0-1300 Tidtagning   20 min.
10:20 Historiske GT- og standardvogne 1966-1971 over 1300 Træning   20 min.
10:45 Historiske GT- og standardvogne 1976-1981 + 1990 Tidtagning   20 min.
11:10 Youngtimer 2 Tidtagning   20 min.
11:35 Historiske formelbiler Tidtagning   20 min.
12:05 Classic Road Racing – Felt 1 Tidtagning   20 min.
12:30 Classic Road Racing – Felt 2 Tidtagning   20 min.
12:55 Classic Road Racing – Felt 3 Tidtagning   20 min.
13:25 Historiske GT- og standardvogne op til 1965 Løb 1 S 15 min. + 1 omg.
13:50 Youngtimer 1+3 og Classic Car Cup Løb 1 S 15 min. + 1 omg.
14:15 Historiske GT- og standardvogne 1966-1971 0-1300 Løb 1 S 15 min. + 1 omg.
14:40 Historiske GT- og standardvogne 1966-1971 over 1300 Løb 1 S 15 min. + 1 omg.
15:05 Historiske GT- og standardvogne 1976-1981 + 1990 Løb 1 S 15 min. + 1 omg.
15:30 Youngtimer 2 Løb 1 S 15 min. + 1 omg.
15:55 Historiske formelbiler Løb 1 R 15 min. + 1 omg.
16:30 Classic Road Racing – Felt 1 Løb 1 S 10 omg.
16:50 Classic Road Racing – Felt 2 Løb 1 S 12 omg.
17:20 Classic Road Racing – Felt 3 Løb 1 S 12 omg.
         
Søndag den 6. maj 2018      
         
10:05 Youngtimer 1+3 og Classic Car Cup Løb 2 S 15 min. + 1 omg.
10:30 Historiske GT- og standardvogne 1966-1971 0-1300 Løb 2 S 15 min. + 1 omg.
10:55 Historiske GT- og standardvogne 1966-1971 over 1300 Løb 2 S 15 min. + 1 omg.
11:20 Historiske GT- og standardvogne op til 1965 Løb 2 S 15 min. + 1 omg.
11:45 Historiske GT- og standardvogne 1976-1981 + 1990 Løb 2 S 15 min. + 1 omg.
12:10 Historiske formelbiler Løb 2 R 15 min. + 1 omg.
12:40 Youngtimer 2 Løb 2 S 15 min. + 1 omg.
13:10 Classic Road Racing – Felt 1 Løb 2 S 10 omg.
13:30 Classic Road Racing – Felt 2 Løb 2 S 12 omg.
13:55 Classic Road Racing – Felt 3 Løb 2 S 12 omg.
14:15 Opvisning Opvisning    
14:40 Youngtimer 1+3 og Classic Car Cup Løb 3 S 15 min. + 1 omg.
15:05 Historiske GT- og standardvogne 1966-1971 0-1300 Løb 3 S 15 min. + 1 omg.
15:30 Historiske GT- og standardvogne 1966-1971 over 1300 Løb 3 S 15 min. + 1 omg.
15:55 Historiske GT- og standardvogne op til 1965 Løb 3 S 15 min. + 1 omg.
16:20 Historiske GT- og standardvogne 1976-1981 + 1990 Løb 3 S 15 min. + 1 omg.
16:40 Opvisning Opvisning    
17:00 Historiske formelbiler Løb 3 R 15 min. + 1 omg.
17:30 Youngtimer 2 Løb 3 S 15 min. + 1 omg.
         
Med forbehold for ændringer og fejl      

 

Samarbejdspartnere
Samarbejdspartner
Samarbejdspartner
Samarbejdspartner
Samarbejdspartner
Samarbejdspartner
Samarbejdspartner
Samarbejdspartner